Tomasz Wachowicz przed Songo Conference Center Zorganizowana w formie hybrydowej przez Uniwersytet w Tokio w dniach 11-15 czerwca br. konferencji Group Decision and Negotiation pozwoliła całej społeczności GDN spotkać się tradycyjne, w murach uniwersytetu organizatora, po dwóch latach przerwy wynikających z pandemii COVID. W konferencji uczestniczyła spora grupa naukowców i badaczy z Polski, w tym członkowie zespołu N.EA. W ramach ścieżki tematycznej "Preference modeling and decision support in GDN", organizowanej jak co roku przez prof. Danielle Moraise (Federalny Uniwersytet Pernambuco, Recife, Brazil) i prof. Tomasza Wachowicza (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), zaprezentowano trzy wystąpienia członków zespołu:

  • Tomasz Wachowicz, Ewa Roszkowska, Marzena Filipowicz-Chomko: Using unfolding analysis and MARS approach for generating a scoring system from a group preference information.
  • Ewa Roszkowska, Tomasz Wachowicz, Marzena Filipowicz-Chomko: Identifying Decision-Making Style. Do REI-20 and GDMS Measure the Same?
  • Tomasz Wachowicz, Marek Czekajski: A group decision-aiding protocol for selecting a post-industrial
    cultural tourist product in Czeladź Commune in Poland.

MPaR 2023Już w najbliższy weekend rozpocznie się XIV ogólnopolska konferencja naukowa "Modelowanie Preferencji a Ryzyko '23". Jak za zwyczaj konferencji towarzyszyć będą międzynarodowe warsztaty International Workshop on Multiple Criteria Decision Aiding. Konferencja odbędzie się tradycyjnie w Ustroniu, w Hotelu Jaskółka. W konferencji uczestniczyć będą przedstawiciele zespołu N.EA prezentując dwa wystąpienia:

  • Tomasz Wachowicz, Ewa Roszkowska, Marzena Filipowicz-Chomko. Wykorzystanie metod unfolding oraz MARS do
    generowania systemu oceny ofert negocjacyjnych bazującego na grupowej informacji preferencyjnej.
  • Marek Czekajski, Tomasz Wachowicz. Behavioural model of multiple criteria group decision aiding in creating a multi-component product promoting the post-industrial cultural heritage of Czeladź Commune.

Pierwsza praca prezentuje wyniki ostatnich badań poświęconych wspomaganiu negocjatorów w zakresie budowy systemów scoringowych bazujących na zewnętrznych rekomendacjach eksperckich. W drugiej zaprezentowany zostanie model wspomagania decyzji grupowej zorientowany na konstrukcję najkorzystniejszego produktu promujacego postindustrialne dziedzictwo kopalniane miasta Czeladź.

Więcej informacji o konferencji znaleźć można na stronie internetowej wydarzenia: https://mpar.ue.katowice.pl/

AFORS plakat

Zapraszamy na najbliższe webinarium Afrykańskiego Stowarzyszenia Badań Operacyjnych AFROS (African Federation of Operations Research Societies), organizowane przez afrykańską grupę roboczą wielokryterialnego wspomagania decyzji, które odbędzie się na platformie Google Meet (meet.google.com/tro-qhhr-mhc) w dnu 15 marca, w godz.: 14:00 - 17:00 (GMT+1). Wśród wystąpień webinarium zaplanowano prezentację prof. Wachowicza zatytułowaną "Holistic MCDA methods for organizing the decision support in electronic negotiation systems". Opowiadać będzie ona o osiągnięciach zespołu N.EA w zakresie projektowania protokołów budowy systemów oceny ofert negocjacyjnych w systemach negocjacji elektronicznych. Pozostałymi prelegentami webinarium są prof. Alexis Tsoukiàs (LAMSADE, Université Paris Dauphine) oraz prof. Theodor Stewart (emerytowany profesor Uniwersytetu w Cape Town).

GDN_2023Po dwóch latach realizacji spotkań sekcji GDN-INFORMS w formie wirtualnej, konferencja Gropu Decision and Negotiation powraca w 2023 roku w nowej, ulepszonej odsłonie. GDN 2023 organizowany jest przez Uniwersytet w Tokio w dniach 11-15 czerwca br. w formie hybrydowej, jako tradycyjne spotkanie w murach uniwersytetu organizatora, ale dopuszczające również prezentacje zdalne. Serdecznie zapraszamy wszystkich badaczy i praktyków, zajmujących się problematyką decyzji gropowych i negocjacji do uczestnictwa w konferencji . W szczególności polecamy i zapraszamy do składania propozycji wystąpień w ramach ścieżki tematycznej "Preference modeling and decision support in GDN", organizowanej jak co roku przez prof. Danielle Moraise (Federalny Uniwersytet Pernambuco, Recife, Brazil) i prof. Tomasza Wachowicza (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach). Więcej informacji o konferencji i ważnych terminach znaleźć można na stronie organizatora: http://gdnconference.org/gdn2023/

GDN2022W związku z inwazję Rosji na Ukrainę, tegoroczna konferencja GDN2022, zaplanowana jako wydarzenie hybrydowe realizowane we współpracy z Narodowym Instytutem Badawczym w Moskwie decyzją zarządu Sekcji GDN odbędzie się wirtualnie, jako wydarzenie organizowane przez samą sekcję GDN. Konferencja odbędzie się w dniach 12-16 czerwca 2022 roku. Do końca marca przesyłać jeszcze można zgłoszenia konferencyjne. Wszystkie informacje reorganizacyjne znaleźć można na stronie internetowej konferencji: http://gdnconference.org/gdn2022/.
Konferencja, jak co roku, organizowana jest poprzez szereg ścieżek tematycznych. Jedną z nich jest ścieżka "Preference Modeling for Group Decision and Negotiation", pod kierownictwem prof. Daniel Morais (Federal University of Pernambuco, Brazylia) i Tomasza Wachowicza (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach). Serdecznie zapraszamy do składania prac w ramach ścieżki!